Видалення міоми матки (міомектомія) в Києві
Міома матки – це пухлина доброякісного характеру, розташована в міометрії, тобто в м’язових тканинах матки. Лікують її, як правило, або медикаментами, що пригнічують рецептори прогестерону, або хірургічним шляхом. Сучасні погляди на цю патологію дозволяють варіювати як випадки, в яких міому матки дійсно необхідно видаляти, так і способи оперативного втручання.
ЗАПИС НА ПРИЙОМ І КОНСУЛЬТАЦІЮ ДО ГІНЕКОЛОГА
Основні причини, з яких лікар, швидше за все, порекомендує лікування патології, наступні:
- Порушення сечовипускання (найчастіше вони виникають в тому випадку, якщо міома досягла достатньо великих розмірів і почала стискати сусідні органи).
- Збільшення розмірів живота, не пов’язане з будь-якими іншими причинами.
- Занадто рясні місячні.
- Достатньо швидкі темпи росту новоутворень (УЗД необхідно робити раз на 4-6 місяців).
- Планування вагітності.
При цьому під час менопаузи міоми, як правило, перестають збільшуватися в розмірах, тому необхідність в лікуванні може бути скорегована виходячи з віку пацієнтки.
Різновиди операцій з видалення міоми матки
Лікування міоми матки в Києві хірургічним шляхом (міомектомія) може бути виконано одним з наступних способів:
- Відкрите порожнинне оперативне втручання. Хірург виконує горизонтальний розріз м’яких тканин, довжина якого становить від 8-10 см, і проводить необхідні маніпуляції з видалення новоутворення. Розріз також може бути вертикальним, але горизонтальний варіант – в натуральній шкірній складці над лонним зчленуванням – робить післяопераційний рубець менш помітним.
- Лапароскопічна міомектомія. Для неї виконуються не довгі розрізи, а кілька невеликих проколів діаметром не більше 2 см. Через них хірург вводить спеціальні інструменти і прилад з відеокамерою, зображення з якої передається на екран в режимі реального часу. Це набагато менш травматичний варіант хірургічного втручання, який в сучасних умовах використовується частіше класичних операцій.
- Гістероскопічна різновидність операції. Вона здійснюється через піхву і може бути призначена лише в тому випадку, якщо міоми утворилися під слизовою оболонкою і ростуть в напрямку порожнини матки (їх називають «підслизистими міомами»). У піхву вводиться резектоскоп, за допомогою якого лікар руйнує новоутворення, після чого виконується вимивання фрагментів міоми за допомогою глюкозного розчину. Резектоскоп може працювати за рахунок змінного високочастотного струму, або за рахунок використання лазера. Видалення міоми лазером, ціна на яке цілком доступна середньостатистичній пацієнтці, користується більшою популярністю.
Який би варіант операції не був обраний для конкретного випадку, міомектомія дозволяє вилучити новоутворення зі збереженням матки і всіх її функцій. Всі вони виконуються під загальним наркозом, або під анестезією епідурального характеру. Наслідки міомектомії вкрай рідко призводять до розвитку ускладнень, у переважній більшості випадків вона дозволяє повністю відновити здоров’я репродуктивної системи жінки. Це сучасний і прогресивний погляд на лікування патології, що прийшла на зміну практиці видалення всієї матки при діагностиці міом.
Альтернативне хірургічне втручання
Існує принципово інший підхід до лікування маткових міоматозних утворень, який носить назву «емболізація маткових артерій» (або ЕМА). Він передбачає виконання всього одного проколу м’яких тканин в області паху. Цей прокол використовується для того, щоб ввести в стегнову і маткові артерії тонкий катетер (маніпуляції проводяться з використанням рентгенотелебачення, тобто спеціаліст бачить положення судин і катетера на екрані).
Далі через катетер запускається емболізуючий препарат, що перекриває приплив крові до міоматозних вузлів, оскільки вони постачаються нею саме через маткові артерії. Після такої процедури міома гине, руйнується, поступово скорочується в об’ємах і заміщується сполучною тканиною. Здорові тканини матки при цьому залишаються цілими і працездатними.
Як показують відгуки пацієнток на форумах Києва, такий спосіб видалення міоми матки завдає мінімум дискомфорту і виявляється достатньо ефективним. Однак вдаватися до нього можна далеко не у всіх випадках (можливість використання ЕМА визначає лікар, після збору анамнезу і проведення діагностичних процедур).
Вартість операції з видалення міоми матки в Києві, ціни
Ціна на видалення міоми або фіброміоми в матці залежить від того, який саме спосіб хірургічного втручання буде обраний для пацієнтки, які лабораторні процедури знадобляться для постановки остаточного діагнозу, від додаткових послуг анестезіолога, часу перебування в стаціонарі. В середньому, вартість операції з видалення міоми матки в Україні починається з 15 000 гривень, а дізнатися наші розцінки ви можете в розділі «Ціна» нашого сайту. Наші спеціалісти призначають такі оперативні втручання лише в тих випадках, коли вони дійсно необхідні, і проводять їх з гранично дбайливим ставленням до організму кожної пацієнтки.